Ημερίδα : «Διατροφή και Διατροφικές Συνήθειες»

Η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνση ΠΕ Β΄ Αθήνας οργανώνει ημερίδα για τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς των μαθητών των Σχολικών μονάδων της περιοχής ευθύνης μας, με θέμα: «Διατροφή και Διατροφικές Συνήθειες».
Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 27 Μαρτίου, σε αίθουσα του Δημαρχείου Αμαρουσίου στο ισόγειο (Βασ. Σοφίας 9 & Δ. Μόσχα) και
ώρες 18:00-20:30.

Ομιλητές στην ημερίδα θα είναι:

Ο κ. Ζαμπέλας Αντώνιος, Αναπληρωτής Καθηγητής, Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Τμήμα Επιστήμης & Τεχνολογίας Τροφίμων, Εργαστήριο Χημείας Τροφίμων, Επιστημονικός Συνεργάτης Ελληνικού Ιδρύματος Καρδιολογίας.
Η κ. Βάμβουκα Κατερίνα, Κλινικός Διαιτολόγος Διατροφολόγος, MSc Ιατρικής Σχολής Κρήτης, Μέλος Πανελλήνιου Συλλόγου Διαιτολόγων και Διατροφολόγων.

Ο κ. Μπλέτσας Ευτύχης, Παρουσιαστής στα Μουσικομαγειρέματα-Προαγωγή Υγείας με Εκπαιδευτική Ψυχαγωγία.

Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία και χαρακτηρίσθηκε . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.