ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ/ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς,

Με αυτήν την επιστολή σας ενημερώνουμε για την τοποθέτηση ψυχολόγου στο σχολείο μας.

Η κ. Βιβή Παρνασσά, θα παρέχει συμβουλευτικές και υποστηρικτικές υπηρεσίες σε εκπαιδευτικούς, γονείς και παιδιά κάθε Δευτέρα, με στόχο τη δημιουργία ενός ασφαλούς, υγιούς και υποστηρικτικού εκπαιδευτικού πλαισίου.

Επιπλέον στόχος είναι η ενίσχυση συνεργασίας σχολείου – οικογένειας και η προαγωγή της ψυχικής ανθεκτικότητας των εμπλεκομένων στην εκπαιδευτική διαδικασία μέσα από συμμετοχική παρατήρηση στην τάξη, αξιολογήσεις, ατομική συνάντηση συμβουλευτικής κατόπιν προγραμματισμού και ομαδικές ενημερωτικές συναντήσεις.

Για επικοινωνία με την ψυχολόγο κ. Παρνασσά, προτείνονται οι παρακάτω τρόποι επικοινωνίας :

1. Επικοινωνία μέσω αλληλογραφίας στο εξής e=mail: pparnassa@sch.gr

2. Τηλεφωνική επικοινωνία από τις 09:00 μέχρι τις 13:15 στο τηλέφωνο του σχολείου: 2108640806

3. Διαδικτυακή συνάντηση μέσω της πλατφόρμας WEBEX κατόπιν συνεννόησης με την κ. Παρνασσά στον παρακάτω σύνδεσμο:  https://minedu-primary.webex.com/meet/pparnassa

Σε κάθε περίπτωση, το σχολείο μας είναι στη διάθεση σας ώστε να διευκολύνει να διεξαχθούν για όσους/όσες από εσάς το επιθυμούν οι συμβουλευτικές και υποστηρικτικές υπηρεσίες που αναφέρονται παραπάνω.