Εγγραφές μαθητών Α΄τάξης 2019-2020

Για το σχολικό έτος 2019-2020, στην Α΄ τάξη Δημοτικού εγγράφονται τα παιδιά που έχουν γεννηθεί το έτος 2013.

Απαιτούμενα δικαιολογητικά

• Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια (το Διεθνές Πιστοποιητικό Εμβολιασμών ή Προφύλαξης για τους αιτούντες Διεθνούς Προστασίας)
  • Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο να φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (συμβόλαιο, εκκαθαριστικό εφορίας, λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ )
  • Βεβαίωση φοίτησης νηπιαγωγείου
  • Εκτός  των ανωτέρω, κατά την εγγραφή παραδίδεται στο γονέα το έντυπο του Ατομικού Δελτίου Υγείας του μαθητή το οποίο επιστρέφεται συμπληρωμένο μέχρι 15 Ιουνίου.
  •  Ληξιαρχική πράξη γέννησης (οι αλλοδαποί μαθητές).

(Το πιστοποιητικό γέννησης αναζητείται αυτεπάγγελτα από το σχολείο)

Τα δικαιολογητικά εγγραφής πρέπει να είναι επίσημα μεταφρασμένα είτε από την αρμόδια υπηρεσία του
Υπουργείου Εξωτερικών είτε από πιστοποιημένο δικηγόρο για το σκοπό αυτό.

Οι εγγραφές  θα πραγματοποιηθούν  στο σχολείο μας

έως 20  Μαΐου  9:00 μέχρι 11:00

ΑΙΤΗΣΗ.pdf