«Παράταση εγγραφών σε Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία της χώρας για το σχολικό έτος 2023-24»

Λήψη αρχείου

«Παράταση εγγραφών σε Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία της χώρας για το σχολικό έτος 2022-23»

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ με Αρ.Πρωτοκόλλου: Φ.6/31399/Δ1/18-03-2022 με

ΘΕΜΑ : «Παράταση εγγραφών σε Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία της χώρας για το σχολικό
έτος 2022-23»

οι εγγραφές μαθητών/τριών στα δημόσια Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία της χώρας για το σχολικό έτος 2022-23, παρατείνονται μέχρι και τη Δευτέρα 28 Μαρτίου 2022.

Για κάθε διευκρίνιση μπορείτε να επικοινωνείτε στο τηλέφωνο 2351079341

και στο email: mail@15nip-kater.pie.sch.gr

Μίλα Τώρα

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, στο πλαίσιο του Συμφώνου Συνεργασίας που έχει συνάψει με «Το Χαμόγελο του Παιδιού» και με αφορμή την Πανελλήνια Ημέρα κατά της σχολικής βίας και του εκφοβισμού (6 Μαρτίου), σχεδιάζει και υλοποιεί Δράσεις ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης, με στόχο την πρόληψη αλλά και την αντιμετώπιση του φαινομένου στα σχολεία.

Οι δράσεις αυτές είναι μέρος της καμπάνιας #milatora η οποία αποτελεί μέρος του εκπαιδευτικού προγράμματος «Γίνομαι εθελοντής – Υπερασπίζομαι τα Δικαιώματά μου» του Οργανισμού και του YouSmile, εγκεκριμένο από το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής(ΙΕΠ).

Το νηπιαγωγείο μας συμμετείχε στη δράση “Μίλα Τώρα” στέλνοντας οι μαθητές ,το δικό τους μήνυμα ενάντια στη σχολική βία και τον εκφοβισμό, μέσα από ομαδικές εργασίες….

P2211366P2211338