«Ένα ανοιχτό σχολείο σε μια ανοιχτή κοινωνία»2018

Ανοιχτό σχολείο  είναι το Νηπιαγωγείο μας.Με ανταλλαγή ιδεών, Ελεύθερη Έκφραση, Κοινή Δημιουργία, Συνεργατικότητα.

Σκοπός μας: Η Θέληση να αλλάξουν τα πράγματα στα σχολεία μας με όχημα μια άλλη παιδαγωγική.

Με την βοήθεια της κ. Τέτας μητέρας νηπίου μας  η τάξη  μετατράπηκε σε ένα τεράστιο εργαστήριο παρασκευής χριστουγεννιάτικων κατασκευών με φυσικά και ανακυκλώσιμα υλικά .Οι δημιουργίες των παιδιών μοναδικές.

Με την βοήθεια επίσης της κ. Βασιλικής η τάξη μας πήρε την μορφή εργαστηρίου παρασκευής αρωματικών σαπουνιών.

Mε την βοήθεια της κ. Μαρίας η τάξη μας αυτή την φορά έγινε ένα υπέροχο εργαστήρι ζαχαροπλαστικής όπου τα παιδιά διακόσμησαν με τον δικό τους μοναδικό τρόπο μπισκοτολιχουδιές!!!!!!Απολαύστε μας……

Αξιοποιώντας τις εργασίες αλλά και τα χόμπυ των γονέων μας δίνεται η δυνατότητα να ενώσουμε τις δυνάμεις μας και να κάνουμε μικρές  και μεγάλες θαυμαστές δράσεις.

Ευχαριστούμε τους γονείς του Νηπιαγωγείου μας για την στήριξη τους , για το χρόνο που διέθεσαν , τα υλικά που απλόχερα μας πρόσφεραν και πρωτίστως την διάθεση και το χαμόγελο τους να μας βοηθήσουν στο έργο μας.

Ένα  μέρος των κατασκευών θα διατεθούν στο Παζάρι της Φλόγας και οι υπόλοιπες θα μοιραστούν στα φοβερά μας Στρουμπειάκια.