Πασχαλινό εορταστικό Παζάρι Αγάπης 2019

Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία το πασχαλινό bazaar του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Στρουμπείου την (Τετάρτη 17 & Πέμπτη 18) στο προαύλιο του σχολείου μας με χειροποίητες δημιουργίες από τους γονείς, τους εκπαιδευτικούς  και φυσικά από τα χεράκια των μικρών μας μαθητών.

Μικροί και μεγάλοι είχαμε  την ευκαιρία να θαυμάσουμε χειροποίητες κατασκευές  και παράλληλα να κάνουμε τις πασχαλινές αγορές   ώστε να χαρίσουμε χαμόγελα  αγάπης σε φίλους και συγγενείς.

Βασικός στόχος της εκδήλωσης είναι η  ευαισθητοποίηση της Σχολικής Κοινότητας σε θέματα εθελοντισμού, φιλανθρωπίας και αλληλεγγύης. Η ιδιαιτερότητα της  είναι  πως οι ίδιοι οι μαθητές σχεδιάζουν και δημιουργούν αρκετά από τα προϊόντα που προσφέρουν.

Τα έσοδα θα διατεθούν τόσο στην ίδια την σχολική μας μονάδα , όσο και στο Σκαγιοπούλειο Ίδρυμα.

Ευχαριστούμε πολύ όλους τους γονείς για την συμμετοχή του στην επιτυχία και αυτής της από κοινού δράση Αγάπης!!!

Καλό Πάσχα και του χρόνου με υγεία!!!!!!!!!!