Αποφοίτηση Μασκοφόρων Στρουμπείου -Διπλώματα-αναμνηστικά-Έπαινοι -Βραβεία 2021!!!

Στο τέλος και αυτής της τόσο ιδιαίτερης χρονιάς νοιώθαμε όλοι μια μεγάλη χαρά για τις καλοκαιρινές διακοπές που πλησίαζαν ….

Η Μεγάλη Μέρα της Αποφοίτησης Μασκοφόρων Στρουμπείου έφτασε!!!!

Μια χρονιά πολύ διαφορετική από όσες έχουμε μέχρι τώρα βιώσει.

Οι τελευταίες στιγμές στο σχολείο μας ήταν πολύ κεφάτες και δημιουργικές.

Όπως Με το Τρελοβάπορο του Οδυσσέα Ελύτη που χορέψαμε και τραγουδήσαμε.

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος  είχαμε  πολλές διακρίσεις και επαίνους για τους μικρούς μας μαθητές.Αυτό μας γέμισε χαρά και περηφάνια γιατί παρόλο τις δυσκολίες με την εξ αποστάσεως εκπαίδευση καταφέραμε να ολοκληρώσουμε τα προγράμματα μας και να καμαρώνουμε για τις διακρίσεις και τους επαίνους μας.

Συγχαρητήρια Στρουμπειάκια ,είστε καταπληκτικά!!!!

Και από την χαρά μας Ζωγραφίσαμε σε χαρτί του μέτρου και στολίσαμε τον τοίχο του σχολείου μας.

Ετοιμάσαμε τους φακέλους μας και τα αναμνηστικά μας

και τη στιγμή της αποφοίτησης  φωτογραφηθήκαμε και είμαστε πολύ περήφανοι για όλα τα σπουδαία που καταφέραμε…….

και το δίπλωμα μας μας άξιζε σίγουρα γιαυτό και μεις φορέσαμε τον τήβεννο μπήκαμε καβάλα στο άλογο μας και φύγαμε για χαλάρωση και ξεγνοιασιά………….

Και κλείνοντας θα θέλαμε να εκφράσουμε στους αγαπημένους μας γονείς που στάθηκαν δίπλα μας αυτή την δύσκολη χρονιά .

Ευχαριστώ για τα ζεστά σας λόγια, ευχαριστώ για την αμφίδρομη συνεργασία,ευχαριστώ για την αγάπη που μας δείχνατε, ευχαριστώ για τα δώρα σας. Να είστε πάντα καλά στο πλευρό των παιδιών σας και να τα καμαρώνετε στο διάβα της ζωής τους!!!!

Η σοφία δε βρίσκεται στην κορυφή του σχολικού βουνού, αλλά εκεί στο πρώτο μου σχολείο, στο Νηπιαγωγείο!!!!!!!!!!!!!!

Ομάδα Νηπιαγωγών Στρουμπείου Μετά από μια πολύ ιδιαίτερη και δύσκολη χρονιά , μαχητές στα δύσκολα, νικητές και πιο δυνατές αλλά με τρέλα και χαμόγελο ευχόμαστε Καλό καλοκαίρι και Καλή πρόοδο, αγαπημένα μας παιδιά!

Ιωάννα- Δήμητρα- Γωγώ.!!!!