Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ!!!!

Το πρωί της Δευτέρας 5 Φεβρουαρίου 2018 ο Υπουργός Παιδείας Κώστας Γαβρόγλου επισκέφθηκε το σχολείο μας καθώς βρέθηκε στην Πάτρα στα πλαίσια του 9ου Περιφερειακού Συνεδρίου για την Παραγωγική Ανασυγκρότηση «ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ: ΠΥΛΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ».

Στις 11:00 π.μ. ο Υπουργός Παιδείας κ. Κώστας Γαβρόγλου μαζί με τον Υφυπουργό Παιδείας κ. Δημήτρη Μπαξεβανάκη, τον Περιφερειακό Διευθυντή Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας κ. Κωνσταντίνο Γιαννόπουλο, την Προϊσταμένη Επιστημονικής και Παιδαγωγικής Καθοδήγησης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Σοφία Χριστοπούλου, το Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας κ. Γεώργιο Αφράτη βρέθηκαν στο σχολείο μας με στόχο τη γνωριμία με τη σχολική μονάδα και την ανταλλαγή απόψεων επί του συνόλου των θεμάτων της σχολικής ζωής με τους άμεσα ενδιαφερόμενους. Ο υπουργός συγκεκριμένα συνομίλησε με μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς του σχολείου μας καθώς και του 1ου Λυκείου Πάτρας. Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί χάρηκαν που είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν από κοντά με τον Υπουργό καθώς και τον Υφυπουργό Παιδείας.