Φεβ 18
04

Πραγματοποιήθηκε και φέτος στο σχολείο μας με τη μέριμνα του Συλλόγου Γονέων-Κηδεμόνων του 15ου Γυμνασίου Πατρών, η καθιερωμένη κοπή της βασιλόπιτας. Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, κόπηκε μια ξεχωριστή πίτα για τους μαθητές και μια για τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας. Οι τυχεροί μαθητές/μαθήτριες, που τους έτυχε το φλουρί, παρέλαβαν από ένα συμβολικό δώρο. Από την πλευρά των εκπαιδευτικών τυχερός της χρονιάς υπήρξε ο κ. Σπυρόπουλος Ηλίας, ο οποίος παρέλαβε από το Σύλλογο Γονέων το δώρο του, που ήταν μια θρησκευτική εικόνα.

Όλοι οι παρόντες, μαθητές και εκπαιδευτικοί, γευτήκαμε μια πολύ νόστιμη πίτα, ανταλλάξαμε  εγκάρδιες ευχές και το χαρήκαμε πραγματικά.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ εκ μέρους όλων μας και στα μέλη εκείνα του Συλλόγου Γονέων-Κηδεμόνων του σχολείου, που διέθεσαν τον χρόνο τους, για την οργάνωση και επιτυχή ολοκλήρωση αυτής της εκδήλωσης, που έδωσε τόση χαρά στα παιδιά μας.

Ευχόμαστε σε όλους ……

ΥΓΕΙΑ, ΕΙΡΗΝΗ, ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΧΑΡΑ.

Να είμαστε όλοι καλά να  επαναλάβουμε την εκδήλωση και του χρόνου!

Δεν επιτρέπονται σχόλια.