Έκθεση Παραδοσιακών Στολών-Exhibition of Tratitional Costumes

Στα πλαίσια του προγράμματος Comenius, οι μαθητές μας έφτιαξαν μόνοι τους κούκλες με παραδοσιακές στολές φτιαγμένες από ύφασμα, χαρτί, παλιά cd και άλλα ανακυκλώσιμα υλικά.Οι μαθητές μας βρήκαν στο Internet φωτογραφίες παραδοσιακών στολών της περιοχής μας αλλά και των χωρών που συμμετείχαν στο πρόγραμμα και με τη βοήθεια των δασκάλων τους έκοψαν κούκλες από φελιζόλ και τις διακόσμησαν.

Our students searched the Internet and found pictures of traditional costumes of our district and of the Comenius participating countries.With the help of their teachers made dolls and traditional costumes with old pieces of cloth,paper, old cds and other materials.OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

18/4/1951: Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία, Βέλγιο, Ολλανδία και Λουξεμβούργο υπογράφουν στο Παρίσι την ιδρυτική πράξη της Ευρωπαϊκής Κοινότητας ʼνθρακα και Χάλυβα (ΕΚΑΧ), προπομπό της Ευρωπαϊκής Ένωσης.