ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ: 2020-21

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Τη Δευτέρα 14-09-2020 ξεκινάει μια νέα σχολική χρονιά  με ιδιαιτερότητες.  Όλες και όλοι όμως έχουμε δύναμη, όρεξη και θετική διάθεση να συνεργαστούμε και να αντιμετωπίσουμε οποιαδήποτε δυσκολία, με γνώμονα πάντα το καλό των παιδιών.

Ο αγιασμός θα γίνει τη Δευτέρα 14-09-2020 και 10:00 το πρωί. Τα παιδιά θα προσέρχονται χωρίς τσάντες από τις 9:40 μέχρι τις 9:50, υποχρεωτικά με μάσκα και  αποκλειστικά και μόνο από την είσοδο επί της οδού Μουσών, από όπου θα τα παραλαμβάνουν οι εκπαιδευτικοί. Κανένας  γονέας/κηδεμόνας δε θα εισέλθει στο προαύλιο. Θα γίνει αγιασμός και θα αποχωρίσουν στις 11:00.

Θα σας ενημερώνουμε άμεσα για οτιδήποτε σας αφορά. Επίσης μπορείτε να επικοινωνείτε τηλεφωνικά με το σχολείο για οτιδήποτε θέλετε να ρωτήσετε.

Την Τρίτη 15-09-2020 θα λειτουργήσει κανονικά το σχολείο, η πρωινή ζώνη και το ολοήμερο.

Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά

Ζυγούρης Αλέξανδρος

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.