Καλώς ήλθατε στο Νηπιαγωγείο μας

site

Στην ιστοσελίδα μας θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το σχολείο μας. Περιηγηθείτε στις σελίδες ώστε να ενημερωθείτε.

school 1

Καλωσορίζουμε τους μικρούς μαθητές μας, καθώς και τους γονείς τους στην εκπαιδευτική μας κοινότητα. Στο νηπιαγωγείο μας τα παιδιά θα έχουν τη δυνατότητα να έρθουν σε επαφή με τις τέχνες, τις επιστήμες και τις νέες τεχνολογίες, μέσα από ερευνητικές και παιγνιώδεις δραστηριότητες.

kindeergarten

Σκοπός του νηπιαγωγείου είναι να θέσει τις βάσεις για την  ολόπλευρη ανάπτυξη των παιδιών και τη μετέπειτα στάση τους προς τη μάθηση. Με γνώμονα την αρχή ότι κάθε παιδί είναι διαφορετικό, η προσπάθειά μας επικεντρώνεται στην ανάπτυξη της δημιουργικότητας, της κριτικής σκέψης και της αυτονομίας  μέσα από κοινωνικές-επικοινωνιακές πρακτικές.