Γλυκό μου νηπιαγωγείο σε χαιρετώ!

Την Πέμπτη 15 Ιουνίου 2023 πραγματοποιήθηκε η καλοκαιρινή μας αποχαιρετιστήρια γιορτή. Ο Σύλλογος ΑΜΕΑ Αρκαδίας μας τίμησε με την παρουσία του. Τα παιδιά μας χάρηκαν πάρα πολύ, που ο Σύλλογος τα ευχαρίστησε για την προσπάθεια, που έκαναν όλη τη χρονιά να συγκεντρώσουν πλαστικά καπάκια για την αγορά αναπηρικού αμαξιδίου και άλλου υλικού.

Οι μικροί μαθητές μας χόρεψαν και τραγούδησαν καλοκαιρινά τραγούδια, απήγγειλαν τα ποιήματά τους, φόρεσαν τα αποχαιρετιστήρια καπέλα τους, φωτογραφήθηκαν με το ενθύμιο του νηπιαγωγείου και το δώρο του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων. Φυσικά, στο τέλος τα παιδιά έφαγαν τα γλυκά και αλμυρά κεράσματα και ήπιαν τους χυμούς και τα αναψυκτικά που έφεραν οι γονείς από το Σύλλογο.

Η συγκίνηση για τα παιδιά που θα πάνε στην Α΄τάξη του Δημοτικού ήταν πολύ μεγάλη από όλους, μικρούς και μεγάλους!

Άλλη μία δημιουργική και όμορφη χρονιά έφτασε στο τέλος της!

Ευχαριστούμε πάρα πολύ το Σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του νηπιαγωγείου μας για την άψογη συνεργασία καθ΄ όλη τη σχολική χρονιά.

Ευχόμαστε καλή πρόοδο σε όλα τα παιδιά!

Καλή αρχή στα μεγάλα μας παιδιά, που θα φοιτήσουν το Σεπτέμβριο στην Α΄ τάξη του Δημοτικού!

Με υγεία να ξανανταμώσουμε με τους μικρότερους μαθητές το Σεπτέμβριο!

Καλό Καλοκαίρι

Καλές Διακοπές