Δεν φοβάμαι το Δημοτικό!

Την Πέμπτη 1 Ιουνίου 2023 η σχολική μας μονάδα επισκέφτηκε το κοντινό μας 7ο Δημοτικό Σχολείο στα πλαίσια του προγράμματος της ομαλής μετάβασης από το νηπιαγωγείο στο δημοτικό.

Ο μικρός περίπατος αλλά και η επίσκεψη στο δημοτικό σχολείο ενθουσίασαν τα παιδιά. Η διευθύντρια  κυρία Νεκταρία του σχολείου μας προσέφερε γλυκά κεράσματα. Τα παιδιά γνώρισαν από κοντά τους χώρους του δημοτικού σχολείου και παρακολούθησαν την διδασκαλία στην Α΄τάξη. Η δασκάλα κυρία Μαρία αφού μίλησε για το μάθημα της Γλώσσας, παρότρυνε τα παιδιά να γράψουν το όνομά τους στον πίνακα.

Όταν χτύπησε το κουδούνι για διάλειμμα, τα μεγαλύτερα αδέρφια των μαθητών μας από άλλες τάξεις, ήρθαν να μας χαιρετήσουν. Η συγκίνηση πάντα είναι μεγάλη όταν βλέπουμε ειδικά τα παιδιά της ΣΤ τάξης να μιλάνε στις κυρίες του νηπιαγωγείου, γιατί καμαρώνουμε για την πρόοδο των παλιών μας μαθητών!!

ΜΕΤΑΒΑΣΗ1 ΜΕΤΑΒΑΣΗ3 ΜΕΤΑΒΑΣΗ4 ΜΕΤΑΒΑΣΗ5ΜΕΤΑΒΑΣΗ6ΜΕΤΑΒΑΣΗ7