Magical Christmas!

8 Δεκεμβρίου 2017

Καταγραφή1

Αυτά τα Χριστούγεννα θα τα γιορτάσουμε λίγο πιο μαγικά και με πολλούς φίλους από σχολεία Ευρωπαϊκών χωρών.

Με ποιο τρόπο; Μέσα από το eTwinning έργο με τίτλο Magical Christmas, που υλοποιούμε φέτος  με ελληνικά και ευρωπαϊκά σχολεία. Πρόκειται για μια πολλή δημιουργική συνεργασία με καταπληκτικούς συνεργάτες! Τους ευχαριστούμε όλους που μοιράζονται τις ιδέες τους μαζί μας και ιδιαίτερα την κα Paola Amorelli, Ιταλίδα εκπαιδευτικό(Istituto Comprensivo Vito Fabiano), που μας έδωσε την ευκαιρία να συμμετέχουμε.

2 σχόλια προς “Magical Christmas!”

1. Φωτεινή Κουρή είπε:

Συγχαρητήρια σε όλες τις νηπιαγωγούς του 14ου Νηπ. Κέρκυρας.. Σε όλες εσάς με ενθουσιάζει και με εκπλήσσει ευχάριστα, πέραν όλων των άλλων χαρακτηριστικών που είναι κοινά στα νηπιαγωγεία μας, το γεγονός ότι έχετε πια ανοίξει διαύλους επικοινωνίας με φορείς εκτός συνόρων (φυσικών και νοερών) χωρίς το φόβο ή την αγωνία του ξένου, της κριτικής, της διαφορετικότητας.. Ξέρω ότι η όποια αγωνία ή ενδοιασμός ξεπερνιέται και ανταμείβεστε με την ικανοποίηση που νιώθετε από την ίδια τη διαδικασία της επικοινωνίας, της ανταλλαγής, της δημιουργικότητας και προσωπικής ανάπτυξης αλλά και το αποτέλεσμα της δουλειάς σας σε σχέση με τα παιδιά του σχολείου σας αλλά και τη σχολική κοινότητα. Εύχομαι καλή επιτυχία σε ό,τι κάνετε. Καλά και Χαρούμενα Χριστούγεννα.

2. 14ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ είπε:

Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ Φωτεινή! Καλές γιορτές σε σένα και την οικογένειά σου!!!