Αρχική » Χωρίς κατηγορία » •Διοργάνωση Ημερίδας Εκπαιδευτικών Μουσικής

Άρθρα κατά κατηγορία

•Διοργάνωση Ημερίδας Εκπαιδευτικών Μουσικής

Μέρος της αποστολής των ΠΕ.Κ.Ε.Σ. είναι η στήριξη του εκπαιδευτικού έργου των σχολικών μονάδων καθώς και η επιστημονική και παιδαγωγική υποστήριξη των εκπαιδευτικών δημόσιας και ιδιωτικής εκπαίδευσης.
Στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων του και σύμφωνα με τις 22/3-3-2021 και 24/17-3-2021 πράξεις της ολομέλειας, το ΠΕ.Κ.Ε.Σ. ΑΜΘ, με την υποστήριξη της Σ.Ε.Ε. μουσικών Ελένης Ανδρεαδέλλη και σε συνεργασία με την Περιφερειακή Δ/νση Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης ΑΜΘ, διοργανώνουν διαδικτυακή ημερίδα με θέμα:

«Η μουσική εκπαίδευση στην εποχή της πανδημίας»

το Σάββατο 17 Απριλίου, ώρα 17.00
Στην ημερίδα θα παρουσιαστούν από τους εκπαιδευτικούς μουσικής όλων των βαθμίδων καλές πρακτικές και δράσεις εξωστρέφειας, τις οποίες ανέπτυξαν κατά την διάρκεια της πανδημίας.

Η παρακολούθηση της ημερίδας μπορεί να γίνει μέσω της ψηφιακής αίθουσας