WROHellas 2020 Νηπιαγωγείο «Μια βόλτα στην πόλη μου»

Στις 3 Οκτωβρίου 2020 παρουσιάστηκαν τα projects της εκπαιδευτικής δράσης STEAM Νηπιαγωγείου μη διαγωνιστικού χαρακτήρα «Μια βόλτα στην πόλη μου» του Οργανισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής & Επιστήμης WRO Hellas. Το 14ο Νηπιαγωγείο Χαλκίδας, στα πλαίσια συνεργασίας έργου e twinning για το σχολικό έτος 2019-20, συμμετείχε στο διαγωνισμό αυτό και παρουσίασε μαζί με άλλα 7 Νηπιαγωγεία το νησί μας την Εύβοια. Οι νέες συνθήκες δεν επέτρεψαν να γίνει ο διαγωνισμός σε φυσικό χώρο όπως είχε προγραμματιστεί και τον παρακολουθήσαμε διαδικτυακά. Η συμμετοχή μας ονομάζεται ” Συμμαχία 8 Νηπιαγωγείων Εύβοιας ” και μπορείτε να την δείτε στο βίντεο ( 1:06:030 ). Το σχολείο μας παρουσίασε την “Παλιά γέφυρα της Χαλκίδας” (1:09:01 ).