ΣΧΟΛΙΚΟ ΑΝΘΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ – ΤΑ ΚΑΛΑΘΑΚΙΑ ΤΟΥ ΛΑΖΑΡΟΥ

ΤΑ ΚΑΛΑΘΑΚΙΑ ΤΟΥ ΛΑΖΑΡΟΥ – ΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΣΑΣ

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Αγαπητοί μαθητές

Σας ευχαριστώ που συμμετείχατε με τις δημιουργίες σας στην πασχαλινή συνάντηση των μελών της σχολικής μας κοινότητας.

Τις δύσκολες μέρες που διανύουμε λόγω υγειονομικού αποκλεισμού, καταφέρατε να ΄ρθείτε σε επαφή με τους συμμαθητές σας, αποδεικνύοντας ότι η απόσταση δε σας χωρίζει. Οι όμορφες εργασίες που στείλατε στόλισαν σαν την άνοιξη τη συννεφιασμένη, λόγω κορωνοϊού  ζωή μας. Με την παρουσία σας στα σχόλια των εργασιών  μοιράσατε φωτεινά χαμόγελα  στους φίλους σας.

Αναδείξατε το ¨ευ αγωνίζεσθαι¨, το σεβασμό στην άποψη του άλλου, το ομαδικό πνεύμα , τη συνεργασία και την προθυμία για προσωπική προσπάθεια.

Σας ευχαριστώ που  αποδείξατε με τη συμμετοχή σας ότι η ίδια η συμμετοχή είναι το μεγαλύτερο έπαθλο.

Σας ευχαριστώ  που στείλατε ένα μήνυμα αλληλεγγύης στη σχολική κοινότητα  και σας θυμίζω ότι εμείς οι εκπαιδευτικοί  θα συνεχίσουμε να είμαστε δίπλα σας αυτή την ιδιαίτερη περίοδο που διανύουμε.

Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση

Γιώργος Αγγελιδάκης

15 Απριλίου 2020 Μεγάλη Τετάρτη

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ

Το έπαθλο όλων των συμμετοχών μπορείτε να το πάρετε από εδώ

Σύμφωνα με το διαγωνιστικό μέρος και τις οδηγίες της δραστηριότητας τα καλαθάκια που συγκέντρωσαν τα περισσότερα έγκυρα σχόλια είναι:

Μπορείτε να δείτε τις εργασίες σας στη σελίδα αυτή ή να τις δείτε με μορφή βιβλίου.

Στο τέλος της σελίδας υπάρχει φόρμα που μπορείτε να μας στείλετε σχόλια.

1 σχόλιo