ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Την Πέμπτη Απριλίου 2022, είχαμε τη χαρά να υποδεχτούμε στις τάξεις Α΄ και Β΄ τον συγγραφέα του βιβλίου «Το χρυσαφένιο κουκούτσι», κ. Παναγιώτη Δημητρόπουλο.  Ο συγγραφέας φέρνοντας μαζί του τις κούκλες-ήρωες του βιβλίου, έκανε μια εξαιρετική, ιδιαίτερα ευχάριστη και διαδραστική παρουσίαση στους μικρούς μαθητές και τις μικρές μας  μαθήτριες. Τα παιδιά ενθουσιασμένα δε χόρταιναν να ρωτούν, να συμμετέχουν και να παρουσιάζουν τα αγαπημένα τους φρούτα και λαχανικά, μιας κι αυτά είναι μερικά πρωταγωνιστικά στοιχεία του βιβλίου.

Ο κύριος Δημητρόπουλος μας υπέγραψε το βιβλίο του, το οποίο υπάρχει στη βιβλιοθήκη μας και περιμένει κι άλλα παιδιά να το ανακαλύψουν, να γνωρίσουν τους ήρωές του και να μάθουν όλα τα μυστικά μιας υγιεινής διατροφής.

Ήταν μια αξέχαστη εμπειρία για όλους και όλες μας.

Ευχαριστούμε θερμά τον συγγραφέα και με χαρά τον περιμένουμε ξανά στο σχολείο μας.