Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Οκτ 201916

Στα πλαίσια του προγράμματος «Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού» το σχολείο μας, με τη συμμετοχή όλων των τάξεων του, πραγματοποίησε εκδρομή στον αθλητικό χώρο «Αθλοπαιδεία», στο Μαρούσι. Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να πάρουν μέρος σε ποικίλες δραστηριότητες όπως : ποδόσφαιρο, στεφάνια, παιχνίδια ταχύτητας, στόχου, πάζλ κ.α. Με τον τρόπο αυτό τιμήθηκε η ημέρα αυτή, που έχει ως στόχο την απόκτηση ενός υγιούς τρόπου ζωής μέσω της ενεργοποίησης των μαθητών/τριών για συμμετοχή τους σε οργανωμένες αθλητικές δράσεις  και της ενημέρωσης τους για τα ευεργετικά οφέλη της άθλησης σε συνδυασμό με την υγιεινή διατροφή.

Ευχαριστούμε θερμά τους εκπαιδευτικούς κ. Φουγιαξή Ειρήνη και κ. Χαραλαμπόπουλο Ιωάννη για την οργάνωση και υλοποίηση αυτής της δραστηριότητας.

από κάτω από: Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Οκτώβριος 2019
« Σεπ   Νοέ »