Αποτελεσματική παρέμβαση του Συλλόγου Γονέων- εθελοντικές δράσεις

Σεπ 20158

Ευτυχώς η δυναμική παρέμβαση του Συλλόγου Γονέων του Σχολείου μας κινητοποίησε τις σχετικές υπηρεσίες του Δήμου και μας υποσχέθηκαν ότι σήμερα ή αύριο θα είναι εδώ συνεργεία για να αποκαταστήσουν τους τοίχους και τις πόρτες που έχουν καταστραφεί από τους βανδαλισμούς. Τους ευχαριστούμε πραγματικά.
Όμως, το Σχολείο μας χρειάζεται πολλές ακόμα παρεμβάσεις για να έχει μια ευπρεπή εικόνα, όπως αρμόζει στα παιδιά μας. Και επειδή το πνεύμα του εθελοντισμού που έχουμε δείξει όλοι μας κατά καιρούς αποδείχτηκε πολύ αποτελεσματικό, την Πέμπτη θα πραγματοποιήσουμε παρεμβάσεις στο χώρο του Σχολείου. Θα μπορούσαμε να αποκαταστήσουμε την εικόνα της εξώπορτας, των μπασκετών, του κλειστού διαδρόμου, περιβαλλοντικές δράσεις (καθαριότητα) στον πευκόφυτο χώρο κλπ. Δεχόμαστε προτάσεις ιδέες και πρωτοβουλίες από τους γονείς. Η αισθητική του χώρου είναι ζήτημα επιπέδου πολιτισμού. Υποστηρίζει αυτό που κάνουμε σ’ αυτό το χώρο, ήτοι αναδεικνύει τη σπουδαιότητα της μάθησης και της αγωγής που θέλουμε να προσφέρουμε στους μαθητές μας. Με τις παρεμβάσεις μας αυτές, διατρανώνουμε αυτό που επιθυμούμε και θεωρούμε ότι μας αξίζει και όχι αυτό που μας προσφέρουν.
Περιμένουμε τη συμμετοχή των γονέων. Η ώρα των δράσεων θα ανακοινωθεί σύντομα.

από κάτω από: Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αποτελεσματική παρέμβαση του Συλλόγου Γονέων- εθελοντικές δράσεις

Σεπτέμβριος 2015
« Ιούν   Οκτ »