ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΝΙΣΧΥΟΥΜΕ ΤΟ «ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ»

Αγαπητοί γονείς,

το Σχολείο μας αποφάσισε να απευθυνθεί στη μεγαλοψυχία σας και στη διάθεσή σας για προσφορά προκειμένου να στηρίζει «Το Χαμόγελο του Παιδιού».  Όλοι σας γνωρίζετε τη σημαντική προσφορά αυτής της οργάνωσης, όπως και επίσης ότι, τώρα με την οικονομική κρίση αδυνατεί να αντεπεξέλθει στις υποχρεώσεις της. Έτσι, λοιπόν,  και μέσω των σχολείων της χώρας, ζητάει τη βοήθεια της ελληνικής κοινωνίας. Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου μας αποφάσισε να ανταποκριθεί και πάλι στο κάλεσμα αυτό. Όποιος μπορεί να βοηθήσει, μπορεί να παραδώσει στο Σχολείο μας είδη τροφίμων, είδη υγιεινής και οικιακής χρήσης.

Σας παραθέτουμε λίστα προϊόντων όπως μας  την έστειλαν:

Συσκευασμένα είδη τροφίμων: γάλα εβαπορέ, κακάο, άνθος αραβοσίτου, ρύζι, σάλτσα ντομάτας, μπισκότα, κρουασάν, μπαχάρια, αλάτι, ξίδι, λάδι, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, πουρέ, δημητριακά, φρυγανιές, βρεφικές κρέμες και γάλατα, αλεύρι, χυμούς.

Είδη βρεφικής φροντίδας: πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα, κρέμες περιποίησης βρεφών.

Είδη προσωπικής φροντίδας: σαμπουάν, αφρόλουτρα, κρέμες μαλλιών, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσα, σαπούνια.

Είδη υγιεινής: σακούλες απορριμμάτων, χλωρίνη, μαλακτικά ρούχων, καθαριστικά και απολυμαντικά κάθε είδους για πιάτα ή για μπάνια.

Είδη οικιακής χρήσης: χαρτί υγείας, χαρτί κουζίνας, αλουμινόχαρτο, διαφανής μεμβράνη.

Σας παρακαλούμε μέχρι την επόμενη Πέμπτη 18-12-14, η συγκέντρωση τροφίμων να έχει ολοκληρωθεί, ώστε να παραδοθούν πριν τα Χριστούγεννα.

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ