Ο Νοέμβριος μας βρίσκει στην πρώτη διαδικτυακή συνάντηση των εταίρων προκειμένου να καθορίσουμε βασικά σημεία στην εξέλιξη του έργου.

rtyui

Σημαντικό σημείο αναφοράς υπήρξε ο καθορισμός της δημιουργίας του λογότυπου από όλα τα σχολεία , μια διαδικασία αρκετά χρονοβόρα καθώς τα συμμετέχοντα είναι πολλά και  απαιτείται καλή συνεργασία . Το  Drawchat είναι το συνεργατικό εργαλείο στο οποίο πειραματιζόμαστε στα μέσα Νοεμβρίου για να δούμε το τελικό αποτέλεσμα και τι οδηγίες θα δώσουμε στα παιδιά κατά τη διάρκεια της διαδικτυακής συνάντησης  ανά ομάδες σχολείων.

IMG 20221117 175342

.jpg

Η μεγάλη μέρα της συνάντησης έφτασε . Συνδεόμαστε διαδικτυακά με σχολείο της Ιταλίας και Ρουμανίας και σχεδιάζουμε τα τρία τελευταία γράμματα του τίτλου “MAGIC DOT IN WONDERLAND” του έργου μας, A. N, D.

octodot

Το τελικό αποτέλεσμα της συνεργασίας όλων των σχολείων

.png

Φτιάχνουμε παζλς με τα logo κουκίδες που είχαμε φτιάξει τα σχολεία