Πρόσκληση συμμετοχής σε μαθητικούς Ομίλους Καινοτομίας και Δημιουργικότητας του 13ου Πειραματικού Νηπιαγωγείου Ξάνθης 2021-2022

Το 13ο Πειραματικό Νηπιαγωγείο Ξάνθης προγραμματίζει για το σχολικό έτος 2021-2022 τη λειτουργία των παρακάτω Ομίλων:

Α. Τίτλος: «Κόκκινη κλωστή δεμένη, σε μια “πόλη” τυλιγμένη … την Ξάνθη μας», υπεύθυνη εκπαιδευτικός (ΠΕ60) Ελευθεράκη Μαρία, αριθμός μελών ομίλου 10-20 μαθητές, κάθε Τρίτη 13.15-15.00.

Β. Τίτλος: «Αυλαία και πάμε: Όμιλος θεατρικής έκφρασης, αυτοσχεδιασμού και δραματοποίησης», υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί (ΠΕ60) Καρακατσάνη Πολυξένη και (ΠΕ60) Βραχλιώτη Ειρήνη, αριθμός μελών ομίλου 10-20 μαθητές, κάθε Τετάρτη 13.15-15.00.

Γ. Τίτλος: «Μικροί αστροναύτες του μαγικού και απέραντου διαστήματος», υπεύθυνη εκπαιδευτικός (ΠΕ60) Χατζηαναστασίου Μαρία-Ελένη, αριθμός μελών ομίλου 10-20 μαθητές, κάθε Πέμπτη 13.15-15.00.

Για το σχολικό έτος 2021-2022, λόγω των ιδιαίτερων υγειονομικών συνθηκών, είναι δυνατή η υλοποίηση ομίλου (μέρους ή όλου) με τη μέθοδο της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης. Στην περίπτωση που ο όμιλος υλοποιείται δια ζώσης τηρούνται όλα τα μέτρα υγειονομικής ασφάλειας που έχει ανακοινώσει το Υ.ΠΑΙ.Θ. Σε σχέση με τον αριθμό των μαθητών που συμμετέχουν στον όμιλο και αφορούν μαθητές για περισσότερα από ένα τμήμα τηρούνται απαραίτητα όλα τα επιπλέον μέτρα υγειονομικής ασφάλειας που έχει ανακοινώσει το Υ.ΠΑΙ.Θ. Σημειώνεται ότι όλοι οι όμιλοι είναι διάρκειας 40 ωρών.

Συμπλήρωση και κατάθεση αίτησης συμμετοχής MONO ηλεκτρονικά έως  την Κυριακή 24/10/2021 στην παρακάτω φόρμα:

Δήλωση πρόθεσης συμμετοχής σε Όμιλο

Σε περίπτωση υλοποίησης Ομίλου με τη μέθοδο της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης θα ανακοινωθεί πρόγραμμα.

Κάθε μαθητής μπορεί να παρακολουθήσει ΜΕΧΡΙ 2 (ΔΥΟ) Ομίλους. Η λειτουργία των Ομίλων θα ξεκινήσει την Τρίτη 26/10/2021.

Σε περίπτωση που οι αιτήσεις είναι περισσότερες από τις διαθέσιμες θέσεις, θα διενεργηθεί κλήρωση.