15-19 Φεβρουαρίου 2021

Αγαπημένοι μας γονείς και παιδιά!! Την εβδομάδα που πέρασε ασχοληθηκαμε με τον σχολικό εκφοβισμό, δια ζώσης αλλά και διαδικτυακά, αφού το κρύο και τα χιόνια κράτησαν τα σχολείο κλειστά για δύο μέρες!!!

Διαβάσαμε όμορφα παραμύθια και συζητησαμε για τη σωστή συμπεριφορά απέναντι στους φίλους μας και συμμαθητές μας. Μιλήσαμε για τα γλυκά λόγια που κάνουν ευτυχισμένη την καρδούλα μας, αλλά και τα άσχημα λόγια που την πληγώνουν. Ζωγραφίσαμε  την καρδιά της φιλίας μας και αφήσαμε το αποτύπωμα μας και τέλος μοιράσαμε βραβεία φιλιας σε όλα τα παιδιά, καθώς όλοι ξέρουν να μιλούν όμορφα και να μην πληγώνουν τους φίλους τους!!
επίσης ασχοληθήκαμε με και το περιβαλλοντικά θέματα. Μιας και η άνοιξη πλησιάζει θελήσαμε να μάθουμε ποια είναι η αξία των λουλουδιών στη ζωή μας.
Καλό Σαββατοκύριακο!!!