Απόκριες 2023

Αποκριάτικο πάρτι

Αγαπητοί γονείς καλημέρα σας !

Σας στέλνουμε την αφίσα για το αποκριάτικο πάρτι  που ετοίμασε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για τα παιδάκια του Νηπιαγωγείου μας !Για άλλη μια φορά τον ευχαριστούμε θερμά όπως και όλους τους γονείς του σχολείου  μας για τη συνεργασία που έχουμε.
Τα  παιδιά μπορούν να έρθουν μασκαρεμένα για το αποκριάτικο πάρτυ. Επειδή όμως το πρόγραμμα του σχολείου θα συνεχιστεί κανονικά μετά το πάρτι παρακαλούμε να έχετε φροντίσει να έχουν μια πλήρη αλλαξιά ρούχων ώστε να αλλάξουν.Θερμή παράκληση τα παιδιά  να μην  κρατούν αξεσουάρ , όπως όπλα, σπαθιά, ραβδάκια αλλά ούτε κονφετί, χαρτοπόλεμο  και αφρούς !
Επίσης θα παρακαλέσουμε να μας φέρετε κατι για τον Αποκριάτικο μπουφέ μας σε χυμό ή αλμυρό ή γλυκό έδεσμα  συσκευασμένο !
Να έχουμε μια όμορφη εβδομάδα με υγεία !

Mε εκτίμηση ,
Οι νηπιαγωγοί του σχολείουΠάρτι

Το Αποκριάτικο πάρτι μας υλοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία ! Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας που κάλυψε τα έξοδα του πάρτι με την κ.Φλώρα Ασουμανάκη ,τις μανούλες του νηπιαγωγείου μας για τη βοήθεια τους στον αποκριάτικο μπουφέ μας και τον κύριο Ματθαιουδακη που προσφέρθηκε άλλη μια φορά να φωτογραφίσει τα παιδάκια μας.

Σας ευχαριστούμε πολύ για όλα και σας ευχόμαστε ένα όμορφο βράδυ Τσικνοπέμπτης ! Και του χρόνου με υγεία !

πάρτι

Αποκριάτικες μάσκες  collage 2023 02 17T212532.576