25- 29 Iανουαρίου 2021

Αγαπημένοι μας γονείς

Την εβδομάδα που πέρασε, ευχαριστηθήκαμε πολλά καινούρια παιχνίδια και παραμύθια που ήρθαν στην τάξη μας. Τα βιβλία και τα μαγνητικά τουβλάκια αγοράστηκαν από το σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας  τον οποίο και ευχαριστούμε πολύ !Ευχαριστούμε επίσης και τη μαμά του Παναγιώτη για τον όμορφο πάγκο του μαραγκού που μας δώρισε!

Υποδεχθήκαμε κλιμάκιο της Περιφέρειας, που επισκέφθηκε το σχολείο μας και ενημέρωσε τα παιδιά για τα μέτρα που πρέπει να λαμβάνουμε για να προστατευθούμε από τον κορονοιό και αποχαιρετήσαμε τον Ιανουάριο, μιλώντας για τους 3 Ιεράρχες και κάνοντας όμορφες κατασκευές για τους 3 Ιεράρχες και το χειμώνα !!!

Eτοιμαζόμαστε για την παρουσίαση μας την Πέμπτη  4 Φεβρουαρίου  2021  στα πλαίσια  του έργου Erasmus στην ζωντανή σύνδεση με τα παιδάκια από τα σχολεία της Ιταλίας Γερμανίας Σουηδίας θα τους τραγουδήσουμε το” σ’αγαπώ” σε όλες τις γλώσσες!

Καλό Σαββατοκύριακο!!!