Συμμετοχή του Νηπιαγωγείου μας στο Let’s do it Greece 2019

Στα πλαίσια της σχολικής εβδομάδας εθελοντισμού (1-7 Απριλίου 2019) το 13ο Νηπιαγωγείο Λαμίας συμμετέχει στην εθελοντική δράση Let’s do it Greece σε συνεργασία με το Δήμο Λαμιέων και τους γονείς των παιδιών.

Γονείς ,παιδιά και εκπαιδευτικοί ένωσαν τις δυνάμεις τους και με τα χαρούμενα χρώματα της άνοιξης ομόρφυναν τον αύλιο χώρο του Νηπιαγωγείου.

Έτσι λοιπόν ζωγράφισαν επιδαπέδια παιχνίδια με τα οποία οι μικροί μαθητές μας θα περνούν ευχάριστα και δημιουργικά τους χρόνο τους εκτός αίθουσας γιατί διαμορφώσαμε ένα χώρο με αισθητική και με ερεθίσματα για παιχνίδι.

Επίσης φυτέψαμε ανοιξιάτικα λουλούδια σε γλάστρες και παιδιά έδωσαν την υπόσχεση να τα προσέχουν και να τα φροντίζουν.

Ο εθελοντισμός και η συνεργασία βελτίωσαν την εικόνα του Νηπιαγωγείου καιΙ ενίσχυσαν την εκπαιδευτική διαδικασία προς όφελος των παιδιών.

Τα υλικά που χρειάστηκαν για τις παραπάνω δράσεις προσέφερε ο Δήμος Λαμιέων. Το Νηπιαγωγείο μας επισκέφτηκε η αρμόδια Αντιδήμαρχος κ.Βίβιαν Αργύρη.

Ευχαριστούμε από καρδιάς όλους τους συντελεστές αυτής της προσπάθειας!!!