Ανακοίνωση

Το σύντομο διάστημα που μεσολάβησε από την αρχή της σχολικής χρονιάς ως και σήμερα έγιναν στο νηπιαγωγείο μας πολλές και σημαντικές εργασίες βελτίωσης.

Συγκεκριμένα:

Αντικαταστάθηκαν όλα τα φωτιστικά οροφής με αποτέλεσμα να «ομορφύνει» όλο το σχολείο !

Βάφτηκαν οι τοίχοι εσωτερικά και εξωτερικά με χρώματα που διάλεξαν τα παιδιά!

Αντικαταστάθηκαν οι μουντές κουρτίνες στο τμήμα 1 ,στην κυρία είσοδο και στο γραφείο!

Τοποθετήθηκε η ταμπέλα επωνυμίας του νηπιαγωγείου μας!

Απομακρύνθηκαν τα επικίνδυνα πορτάκια-τύπου σαλούν  από τις τουαλέτες των παιδιών και αντικαταστάθηκαν από ασφαλή κουρτινάκια!

Απομακρύνθηκαν παλιά έπιπλα, άχρηστες συσκευές και ακατάλληλα παιχνίδια!

Πραγματοποιήθηκαν υδραυλικές και ξυλουργικές εργασίες !

Πραγματοποιήθηκε τεχνικός έλεγχος και εργασίες συντήρησης σε όλους τους υπολογιστές και εκτυπωτές του σχολείου!

Αντικαταστάθηκαν τα στεγανά και μη αεριζόμενα παράθυρα του τμήματος 2 και του κοινόχρηστου διαδρόμου με ανοιγόμενα από αλουμίνιο με αποτέλεσμα να αερίζεται όλο το νηπιαγωγείο!

Αγοράστηκε καινούργια ηλεκτρική κουζίνα για το φαγητό των παιδιών του Ολοήμερου!

Δρομολογείται η αντικατάσταση των στεγανών μη αεριζόμενων παράθυρων στις τουαλέτες με ανοιγόμενα από αλουμίνιο το προσεχές διάστημα!

Δρομολογείται η αντικατάσταση των ακατάλληλων κλιματιστικών και στις δυο αίθουσες από λειτουργικά τις επόμενες ημέρες!

Δρομολογείται η αγορά χαλιών και για τα δυο τμήματα τις επόμενες ημέρες!

Δρομολογείται η αγορά φωτοτυπικού πολυμηχανήματος το προσεχές διάστημα!

Για την διεκπεραίωση όλων των παραπάνω εργασιών καθοριστικό ρόλο έπαιξε ο Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής , ο οποίος μας στήριξε άμεσα και ουσιαστικά εξ αρχής.

Οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Κο. Κλεπετσάνη!

Όπως προκύπτει από την στάση του ως τώρα, ο Κος Κλεπετσάνης έχει δεσμευτεί να μας στηρίξει και στον δεύτερο κύκλο εργασιών που ακολουθεί σε συνεργασία με τις τεχνικές υπηρεσίες του Δήμου ,όσον αφορά στην διαμόρφωση και επίστρωση του αύλειου χώρου με ασφαλές υλικό για τα παιδιά.

Τέλος ευχαριστούμε θερμά όλους τους γονείς που μας στήριξαν με τη δική τους προσφορά .