ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ: ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΣΤΟ ΣΥΣΤΕΓΑΖΟΜΕΝΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
Επισκεφθήκαμε το συστεγαζόμενο 7ο Δημοτικό Σχολείο, συναντήσαμε την Πρώτη Δημοτικού, είπαμε τα κάλαντα και ανταλλάξαμε ευχές και κεράσματα. Η Τετάρτη δημοτικού μας είπε και αυτή κάλαντα από άλλες περιοχές της Ελλάδας.
Δράση αλληλεγγύης σε συνεργασία με το συστεγαζόμενο δημοτικό
Συνεργαζόμαστε με την εθελοντική ομάδα του συστεγαζόμενου 7ου Δημοτικού Σχολείου “Τί μπορώ να κάνω για εσένα” και χάρη στην άμεση ανταπόκριση της σχολικής μας κοινότητας συγκεντρώνουμε είδη πρώτης ανάγκης για το “Χαμόγελο του Παιδιού”. Έτσι συμβάλλουμε στο πνεύμα των Χριστουγέννων και μαθαίνουμε έμπρακτα τις έννοιες της αλληλεγγύης, της αλληλοβοήθειας και της προσφοράς.
Πραγματοποιήθηκε η πρώτη ατομική ενημέρωση γονέων για την πρόοδο των τμημάτων του σχολείου μας .
1.ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΟΜΑΔΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ – ΓΟΝΕΩΝ.
18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2023 ΓΙΑ ΤΟ ΤΜΗΜΑ 2 & 19 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΜΗΜΑ 1. =
Λίγες μέρες μετά τον αγιασμό υλοποιήθηκε η πρώτη ενημερωτική συνάντηση με τους γονείς των μαθητών, όπου ενημερώθηκαν για βασικά ζητήματα λειτουργίας του Νηπιαγωγείου.