Ανακοίνωση για το ολοήμερο – Δευτέρα 31/10

Πέμπτη 27/10/2022

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε, ότι τη Δευτέρα 31/10/2022, το Ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου μας, θα λειτουργήσει μόνο με ένα τμήμα δηλαδή μόνο με τις τάξεις Α΄, Β΄, ΄Γ, λόγω απουσίας του υπεύθυνου εκπαιδευτικού του Ολοήμερου προγράμματος.

Θερμή παράκληση, να μείνουν οι μαθητές μόνο αυτών των τάξεων, γιατί ο αριθμός τους, είναι αρκετά μεγάλος.

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΚΩΣΤΑΣ

ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

13o  ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                                                   Πέμπτη    06 – 10 – 2022

ΕΚΤΑΚΤΗ  ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι μετά τις σημερινές τοποθετήσεις αναπληρωτών εκπαιδευτικών, δυστυχώς διαπιστώσαμε ότι δεν τοποθετήθηκε εκπαιδευτικός εικαστικών στο σχολείο μας , και τοποθετήθηκε μόνο ένας εκπαιδευτικός παράλληλης στήριξης από δύο που είχαμε ζητήσει. Μετά από αυτή την εξέλιξη, αναστέλλεται πλήρως η λειτουργία της πρωινής υποδοχής και το Ολοήμερο πρόγραμμα θα λειτουργεί μόνο με τους υπάρχοντες μαθητές και κάθε Τετάρτη και Παρασκευή το 2ο τμήμα των Δ΄, Ε΄ και ΣΤ τάξεων , θα λειτουργεί μέχρι την 15:00μμ. Σε κάθε απουσία εκπαιδευτικού πρωινής ή απογευματινής ζώνης ανάλογα θα λειτουργεί το Ολοήμερο μόνο με έναν εκπαιδευτικό και βέβαια μόνο με τις τάξεις Α΄,Β΄ και Γ΄.

Η σχολική μονάδα και ειδικά ο Διευθυντής, ζητάει συγγνώμη για την ταλαιπωρία των γονέων και κηδεμόνων και των αγαπημένων μας μαθητών για την εξέλιξη αυτή, αλλά πλέον θα πρέπει οι γονείς να διαμαρτυρηθούν για την κατάσταση που δημιουργήθηκε. Βάλαμε πλάτη μέχρι τώρα. Αρκετά ας αναλάβουν άλλοι την ευθύνη.

Ο  Δ/ΝΤΗΣ

ΚΩΣΤΑΣ  ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ

13ο ΔΗΜ. ΣΧΟΛ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                                                               Παρασκευή    23 / 09 / 2022

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε, ότι από την Δευτέρα 26-09-2022 μέχρι και την ημέρα επιστροφής της εκπαιδευτικού της Β΄ τάξης, θα  λειτουργεί το Ολοήμερο μόνο με ένα τμήμα, αφού η δασκάλα του Ολοήμερου θα μεταφερθεί στην πρωινή ζώνη για να την αντικαταστήσει. Δυστυχώς σήμερα ο αριθμός των μαθητών ήταν πολύ περισσότερος του ενός τμήματος, γι΄αυτό όσοι μαθητές παραμείνουν τη Δευτέρα στο Ολοήμερο, θα πρέπει να προσκομίσουν βεβαίωση εργασίας των δύο γονέων η οποία θα αναγράφει τις ώρες εργασίας τους. Σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να παραμείνει εκπαιδευτικός πέραν του εργασιακού του ωραρίου.

Αν ο αριθμός των μαθητών τη Δευτέρα είναι μεγαλύτερος των 22 μαθητριών – μαθητών, τότε το Ολοήμερο θα λειτουργήσει μέχρι την 14:00 μμ, με δύο τμήματα.

Θα σας παρακαλούσα να δείξετε κατανόηση στο σοβαρό αυτό πρόβλημα.

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ  ΚΩΣΤΑΣ

ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 31-03-2022

Πέμπτη    31  Μαρτίου  2022

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Σας ανακοινώνουμε ότι την Παρασκευή 01 Απριλίου 2022 στο σχολείο μας, θα λειτουργήσει μόνο ένα τμήμα στο Ολοήμερο πρόγραμμα, λόγω πολλών απουσιών εκπαιδευτικών.

Θερμή παράκληση  μετά την 14:00μμ, να μείνουν στο Ολοήμερο πρόγραμμα  οι μαθητές, που οι γονείς τους έχουν μεγάλη ανάγκη.

Ο αριθμός των μαθητών που θα μείνουν μετά την 14:00μμ, θα πρέπει να είναι κάτω από «22».

Ενημερωθήκαμε από τη διεύθυνση, ότι δεν υπάρχουν αντικαταστάτες εκπαιδευτικοί, γι΄ αυτό προσπαθούμε με υπεράνθρωπες προσπάθειες, να λειτουργήσει καλύτερα η σχολική μονάδα, χωρίς να ταλαιπωρηθούν μαθητές και γονείς.

Κώστας  Τριανταφύλλου

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΤΗΝ 28-03-2022

Κυριακή  27 Μαρτίου  2022

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Σας ανακοινώνουμε ότι την Δευτέρα 28 Μαρτίου 2022 στο σχολείο μας, θα λειτουργήσει μόνο ένα τμήμα στο Ολοήμερο πρόγραμμα, λόγω πολλών απουσιών εκπαιδευτικών.

Ο αριθμός των μαθητών που θα μείνουν μετά την 14:00μμ, θα πρέπει να είναι κάτω από “22” είκοσι δύο μαθητές, για λόγους ασφάλειας και υγιεινής.

Κώστας  Τριανταφύλλου