Αρχική » Αρχική / Νέα » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΕΝΑΡΞΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Μάιος 2020
« Απρ   Ιούν »

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΕΝΑΡΞΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Τη Δευτέρα, 1 Ιουνίου 2020 και έως τις  26 του μήνα ανοίγουν όλα τα Δημοτικά Σχολεία της  χώρας με λήψη ειδικών μέτρων λόγω της πανδημίας του CΟVID-19.

Το Ολοήμερο Πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει. Οι μαθητές των όλων των τμημάτων του σχολείου μας εκτός αυτών της ΣΤ΄ τάξης, έχουν χωριστεί σε υποτμήματα και θα έρχονται εκ περιτροπής. Θα φροντίσουμε ώστε τα αδέλφια να έρχονται την ίδια μέρα.

Όσοι γονείς έχετε στο οικογενειακό περιβάλλον σας άτομο που  ανήκει στις ευπαθείς ομάδες πληθυσμού, μπορείτε να κρατήσετε το παιδί σας στο σπίτι και να υπογράψετε σχετική υπεύθυνη δήλωση.

Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας με νεότερη ανακοίνωση  ώστε να ενημερωθείτε για όλους τους κανόνες  λειτουργίας, τον ακριβή διαχωρισμό των τμημάτων κτλ.