Αρχική » Αρχική / Νέα » ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑΣ MYSCHOOL ΜΕ E-MAIL ΓΟΝΕΩΝ

1. 24/09/1828: Ο Ιωάννης Καποδίστριας (πρώτος κυβερνήτης του σύγχρονου ελληνικού κράτους) ιδρύει την Ταχυδρομική Υπηρεσία.
    Τα πρώτα γραφεία της Ταχυδρομικής Υπηρεσίας ανοίγουν στο Ναύπλιο (τότε πρωτεύουσα της Ελλάδας), στην Τρίπολη, στην Επίδαυρο και στο νησί της Σύρου. Σχετικός δικτυακός τόπος: http://www.elta.gr/

Μάρτιος 2020
« Φεβ   Απρ »

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑΣ MYSCHOOL ΜΕ E-MAIL ΓΟΝΕΩΝ

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων μέσω του Περιφερειακού Διευθυντή Π.Ε. και Δ.Ε.  Αττικής γνωστοποιεί ότι απαιτείται ενημέρωση της πληροφοριακής πλατφόρμας MySchool με το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (e-mail) των γονέων/κηδεμόνων των μαθητών, προκειμένου να διευκολυνθούν προγράμματα τηλεκπαίδευσης.

Για το σκοπό αυτό παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών  να στείλουν μήνυμα στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου mail@13dim-perist.att.sch.gr  αναφέροντας φυσικά και το ονοματεπώνυμο του/της μαθητή/τριας και το τμήμα στο οποίο φοιτά.

Π.χ. Ιωάννου Παναγιώτης, Β2, το e-mail καθώς επίσης και έναν αριθμό κινητού τηλεφώνου για επικαιροποίηση.

Κατά τα λοιπά συμβάλουμε στην προστασία της κοινότητας και ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ!