ΤΕΛΕΤΗ ΒΡΑΒΕΥΣΗΣ ΑΡΙΣΤΟΥΧΩΝ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ

EUR 333

Στο πλαίσιο του προγράμματος εταιρικής κοινωνικής ευθύνης τραπεζικού ομίλου Η ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ, ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας κ. Προκόπης Παυλόπουλος θα βραβεύσει τους πρώτους εκ των πρώτων αποφοίτων Λυκείων κάθε νομού της χώρας την Πέμπτη, 30 Μαρτίου 2017 στις 12.30΄ στην αίθουσα της ΠΑΛΙΑΣ ΒΟΥΛΗΣ, στην οδό Σταδίου 13.

Ανάμεσα στους αριστούχους θα έχουμε τη χαρά  να δούμε κι ένα απόφοιτο του Σχολείου μας το Σπύρο Σουλελέ, τον οποίο συγχαίρουμε.

Συγχαίρουμε επίσης όλα τα παιδιά, την ελπίδα και το αύριο της χώρας, που κάτω από αυτές τις συνθήκες που βιώνουμε ως  χώρα, προσπαθούν με κόπο και ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις του σχολείου. Όπως επίσης και τους γονείς τους που είναι δίπλα τους σ΄αυτό το μαραθώνιο και προσπαθούν για το καλύτερο, με θυσίες από την προσωπική τους ζωή.

Τέλος αξίζει να αναφερθούμε στους εκπαιδευτικούς της χώρας μας, που από το νηπιαγωγείο ακόμα βάζουν τα θεμέλια αυτής της διαδρομής και τη σηματοδοτούν σε όλη την πορεία των μαθητών μας.