Αγαπητοί γονείς,
Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από τη Δευτέρα 10/5/2021 επαναλειτουργούν κανονικά τα Σχολεία, με δια ζώσης διδασκαλία σύμφωνα με Κοινή Υπουργική Απόφαση. Όλοι οι μαθητές θα πρέπει πριν προσέλθουν στο Σχολείο να έχουν υποβληθεί σε self test(έως 24 ώρες πριν την προσέλευση στο Σχολείο). Στη συνέχεια, οι γονείς/κηδεμόνες θα πρέπει να δηλώσουν το αποτέλεσμα του τεστ στην ιστοσελίδα: self-testing.gov.gr. Σε περίπτωση αρνητικού αποτελέσματος θα πρέπει να εκτυπώσουν και να υπογράψουν τη βεβαίωση απ’ τη σελίδα αυτή και οι μαθητές να την έχουν μαζί τους όταν έρθουν στο σχολείο. Αν δεν υπάρχει η δυνατότητα εκτύπωσης, θα πρέπει να αντιγράψουν το κείμενο της βεβαίωσης σε ένα απλό χαρτί και να υπογράψουν εκεί.
Θα θέλαμε να τονίσουμε ότι δε θα επιτραπεί η είσοδος στις αίθουσες σε μαθητή/μαθήτρια που δε θα έχει μαζί του/της υπογεγραμμένη την παραπάνω βεβαίωση.
Τα self test θα γίνονται δύο φορές την εβδομάδα και οι σχετικές βεβαιώσεις θα επιδεικνύονται κάθε Δευτέρα και Πέμπτη.
Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ
Για να δείτε τη σχετική εγκύκλιο πατήστε εδώ
Για να δείτε σχετικό βίντεο πατήστε εδώ