Συμμετοχή του σχολείου στο διαγωνισμό Bravo Schools 2019-20 : 2020-06-15

To σχολείο μας συμμετέχει στο διαγωνισμό του Bravo Schools 2019-20 με την εργασία του Ε1 τμήματος που αφορά την ασφάλεια στο διαδίκτυο.

Οι μαθητές/-τριες του τμήματος, με την παιδαγωγική υποστήριξη της εκπαιδευτικού του τμήματος κας Τσαλαβρέτα Ευαγγελίας, με τη συνεργασία ειδικών σε θέματα ασφάλειας στο διαδίκτυο και με την υποστήριξη του ΣΕΕ για το μάθημα της Πληροφορικής της Περιφέρειας Θεσσαλίας, επιμελήθηκαν το δικό τους οδηγό ο οποίος θίγει θέματα ασφαλούς πλοήγησης στο διαδίκτυο.

Η συμμετοχή του σχολείου είναι στον παρακάτω σύνδεσμο και πλέον χρειάζεται και τη θετική ψήφο της σχολικής μας κοινότητας.

ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΤΟ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΕΔΩ, ΑΝΑΔΕΙΚΝΥΟΥΜΕ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ.