Ενημερωτική επίσκεψη κλιμακίου του Λιμενικού Σώματος στο σχολείο μας. : 2019-05-24

Επίσκεψη του ΛΣ 2019.

Στα πλαίσια των δράσεων ενημέρωσης που υλοποιούνται στο σχολείο, κλιμάκιο του Λιμεναρχείου Βόλου επισκέφτηκε το σχολείο μας, την Τρίτη 21-05-2019, μετά από από πρόσκληση των εκπαιδευτικών των τμημάτων της Β΄ τάξης, και ενημέρωσε τους μαθητές/-τριες της τάξης για τα μέτρα προστασίας που πρέπει να λαμβάνονται στη θάλασσα και τις ακτές, για τα θαλάσσια σπορ και τους κινδύνους που εγκυμονούν όταν δεν χρησιμοποιείται ο κατάλληλος εξοπλισμός, για τη ρύπανση που προκαλείται στις παραλίες από τις κακές συνήθειες των ανθρώπων κ.ά.

Οι μαθητές/-τριες παρακολούθησαν με προσοχή την ενημέρωση και απηύθυναν σημαντικές ερωτήσεις προς τις εισηγήτριες κ. Δημάκη Αικατερίνη και κ. Ξηρομερήσιου Ελευθερία.

Ευχαριστούμε τις κυρίες Δημάκη Αικατερίνη και Ξηρομερήσιου Ελευθερία, οι οποίες είναι και μητέρες μαθητών/-τριών  του σχολείου μας, για την σημαντική ενημέρωση που προσέφεραν στους μαθητές/-τριες της Β΄ τάξης σχολείου μας.