Συγκέντρωση τροφίμων, Φιλανθρωπικές δράσεις του σχολείου για το σχολικό έτος 2021-22. : 2021-11-17

FoodCollection 2020 400x254

Συγκέντρωση τροφίμων 2021.

Το σχολείο μας και αυτή τη σχολική χρονιά 2021-22 θα συγκεντρώσει τρόφιμα τα οποία θα διαθέσει τις ημέρες των Χριστουγέννων στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Βόλου και στο ίδρυμα Ειδικών Παι­διών – Ατόμων:  Άσπρες Πεταλούδες.

Τα τρόφιμα που συγκεντρώνονται είναι τα παρακάτω:

Για το ίδρυμα Ειδικών Παι­διών – Ατόμων: Άσπρες Πεταλούδες

γάλα εβαπορέ

Για το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Βόλου

Συσκευασμένα είδη τροφίμων: μακράς διάρκειας όπως: ζυμαρικά, κακάο, λάδι, ρύζι, σάλτσα ντομάτας, αλάτι, ξύδι, μπαχαρικά, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, πουρέ, δημητριακά, φρυγανιές.

Είδη προσωπικής φροντίδας: σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες.

Είδη υγιεινής: μαλακτικά ρούχων, καθαριστικά, απορρυπαντικά πλυντηρίου.

Είδη οικιακής χρήσης: χαρτί υγείας, χαρτί κουζίνας, χαρτοπετσέτες.

Τα παραπάνω είδη θα συγκεντρωθούν μέχρι από τις 22-11-2021 έως 20-12-2021 στο σχολείο (ισόγειο γραφείο των εκπ/κών) από τις 13:30 π.μ. έως τις 14:00 μ.μ., θα συσκευαστούν με την φροντίδα του διδακτικού προσωπικού και θα διανεμηθούν στα προαναφερόμενα κέντρα στήριξης.

Παρακαλούμε όλα τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας να βοηθήσουν στην υλοποίηση των συγκεκριμένων κοινωνικών δράσεων του σχολείου μας.

Από το Σύλλογο Διδασκόντων του σχολείου