Ανοιχτή Πλατφόρμα e-Τάξη με μαθήματα του 13ου Δημοτικού Σχολείου Βόλου : 2020-03-23

Ενημερώνουμε τους μαθητές/-τριες του σχολείου μας και τους γονείς ότι η πλατφόρμα της ηλεκτρονικής τάξης του σχολείου με μαθήματα εξ αποστάσεως ασύγχρονης εκπαίδευσης βρίσκεται στον παρακάτω σύνδεσμο.

Ηλεκτρονική Πλατφόρμα, e-class

Τα πιο πολλά μαθήματα της πλατφόρμας είναι ανοιχτά για τους μαθητές/-τριες (Για το σχολείο μας όλα τα μαθήματα θα είναι αρχικά ανοιχτά) ενώ για τα κλειστά μαθήματα (κλειδωμένα) χρειάζονται οι μαθητές/-τριες, για να τα δουν, λογαριασμό στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Για να δημιουργήσουν οι μαθητές/-τριες, με τη βοήθεια και τη σύμφωνη γνώμη των γονέων τους, λογαριασμό στο ΠΣΔ (Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο) θα πρέπει να ακολουθήσουν τις οδηγίες στη διεύθυνση:

Εγγραφή μαθητή/-τριας στο ΠΣΔ

Νεότερες διευκρινίσεις που λάβαμε για τη διαδικασία μπορείτε να δείτε στο έγγραφο εδώ: