Μαθήματα κυκλοφοριακής αγωγής με ποδήλατα στο σχολείο μας : 2018-06-01

Σήμερα ξεκίνησε η δράση μαθημάτων κυκλοφοριακής αγωγής με ποδήλατα, που οργάνωσαν και προγραμμάτισαν για τις αρχές του καλοκαιριού ο γυμναστής κ. Οικονόμου Αθανάσιος και η γυμνάστρια κα. Παπασταύρου Αθανασία

Από το πρωί οι μαθητές/-τριες της Α΄ τάξης ήρθαν με τα ποδήλατα και τα κράνη τους. Το προαύλιο διαμορφώθηκε κατάλληλα για να είναι ασφαλή τα παιδιά στο μάθημά τους. Μπήκαν τα στρώματα στις μπασκέτες, τοποθετήθηκαν συμβατά εμπόδια, φανάρια, διαβάσεις, σήματα κυκλοφορίας και αρχίσαμε το μάθημα. Η δράση ήταν μια ξεχωριστή εμπειρία για τα «πρωτάκια μας».

Τα μαθήματα θα επεκταθούν και σε μεγαλύτερες τάξεις σύμφωνα με το ΑΠ για την διδασκαλία της κυκλοφοριακής αγωγής στα σχολεία.

Κυκλοφοριακή Αγωγή με Ποδήλατα Ιούνιος 2018

Τα σχόλια δεν επιτρέπονται.