13ο/12Θέσιο Δημοτικό Σχολείο Βόλου

Τελευταία νέα

Εσπερίδα με θέμα: Εξάρτηση στο Internet και στο Gaming.

2019-01-15

Εξάρτηση στο Ιnternet και στο Gaming. Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας του σχολείου.

2019-01-11

Κοπή Πρωτοχρονιάτικης πίτας 2019. Σήμερα, 10-01-2019, κόψαμε την Πρωτοχρονιάτικη πίτα του σχολείου μας μαζί με τα μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων. Τα «φλουριά» έτυχαν, από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου ο γυμναστής μας κ. Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Χριστουγεννιάτικες Ευχές. Ημερομηνίες διακοπών Χριστουγέννων!

2018-12-19

Χαρούμενα Χριστούγεννα! Οι μαθητές/-τριες και το διδακτικό προσωπικό του 13ου Δημοτικού Σχολείου Βόλου, εύχονται: Καλά Χριστούγεννα, Υγεία, Χαρά και Ειρήνη σε όλο τον κόσμο!   To σχολείο θα κλείσει για τις διακοπές των Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Χριστουγεννιάτικο παζάρι στο σχολείο μας.

2018-12-18

Χριστουγεννιάτικο Παζάρι 2018 Το χριστουγεννιάτικο παζάρι ξεκίνησε από χτες 17-12-2018 να λειτουργεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας. Τα χρήματα που θα συγκεντρωθούν θα διατεθούν για την αγορά παιδαγωγικού εξοπλισμού στο σχολείο.  Οι μαθητές/-τριες έχουν θερμή Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Απόκτηση ενός σετ ρομποτικής και μιας «έξυπνης μέλισσας» δωρεά του Συλλόγου Γονέων στο σχολείο.

2018-12-18

Ρομποτική 2018 Χτες, 17-12-2018, το σχολείο μας απέκτησε το πρώτο σετ ρομποτικής και μια «έξυπνη μέλισσα» beebot τα οποία θα αξιοποιηθούν παιδαγωγικά στο μάθημα της πληροφορικής εμπλουτίζοντας τις δραστηριότητες των παιδιών. Ο εξοπλισμός αγοράστηκε εξ ολοκλήρου Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Επίσκεψη των μαθητών/-τριών του σχολείου στα χριστουγεννιάτικα θέματα του Δήμου Βόλου.

2018-12-18

Την περασμένη εβδομάδα και την τρέχουσα μαθητές/-τριες του σχολείου μας από διάφορα τμήματα - τάξεις επισκέπτονται τα χριστουγεννιάτικα θέματα στην Πλατεία Πανεπιστημίου του Βόλου και την Βιβλιοθήκη, όπου συμμετέχουν σε χριστουγεννιάτικες δράσεις και κατασκευές. Παρακάτω δημοσιεύουμε Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Παράδοση των τροφίμων που συγκέντρωσαν οι μαθητές/-τριες του σχολείου στο Χαμόγελο του Παιδιού.

2018-12-14

Σήμερα, 14-12-2018, παραδώσαμε στους εκπροσώπους του Χαμόγελου του Παιδιού μέρος των τροφίμων που συγκεντρώσαμε. Η προσπάθεια είχε μεγάλη επιτυχία αφού καταφέραμε να συγκεντρώσουμε, χάρις στην ευαισθησία των παιδιών και των οικογενειών τους, επτά μεγάλες κούτες Διαβάστε το πλήρες άρθρο»