13ο/12Θέσιο Δημοτικό Σχολείο Βόλου

Τελευταία νέα

Καλοκαιρινές Ευχές!

2019-06-22

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!     Οι μαθητές/-ήτριες και το διδακτικό προσωπικό του 13ου Δημοτικού  Σχολείου Βόλου  εύχονται σε όλα τα μέλη της Σχολικής Κοινότητας:    ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!                            Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Βράβευση αριστούχων μαθητών, ΕΝΩΣΗ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ

2019-06-18

Βράβευση Αριστούχων μαθητών/-τριών 2019. Η εκδήλωση βράβευσης των αριστούχων μαθητών/-τριών της ΣΤ΄ τάξης θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 22 Ιουνίου στις 6:30 μ.μ. στην αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου, στην οδό Κ. Καρτάλη. Η παρουσία των παιδιών, Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Επίσκεψη των μαθητών/-τριών της ΣΤ΄ τάξης στο 9ο Γυμνάσιο Βόλου, στα πλαίσια των διαδικασιών μετάβασης από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο.

2019-06-15

Εκδηλώσεις του σχολείου με τη λήξη του διδακτικού έτους 2018-19.

2019-06-12

Πραγματοποιήθηκαν οι εκδηλώσεις του σχολείου μας με το τέλος του διδακτικού έτους 2018-19. Τις εκδηλώσεις παρακολούθησαν γονείς και μαθητές όλων των τμημάτων του σχολείου μας καθώς προσκεκλημένοι/-ες Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου από το ΠΕΚΕΣ Θεσσαλίας. Συγκεριμένα: Τη Δευτέρα Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Αποτελέσματα του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικών Επιστημών Δημοτικού (β’ φάση) «Αριστοτέλης» 2019

2019-06-12

Διαγωνισμός ΦΕ 2019. Αναρτήθηκαν, σήμερα 12-06-2019, τα αποτελέσματα του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικών Επιστημών Δημοτικού (β΄ φάση) «Αριστοτέλης» 2019». Μετά την αξιολόγηση των γραπτών της β΄ φάσης,  Βραβεία και Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Διάκριση του σχολείου μας στα Bravo Schools για την διδακτική προσέγγιση το «Ηλιακό Λεωφορείο».

2019-06-12

Bravo Schools. To Hλιακό Λεωφορείο. To σχολείο μας πήρε Διάκριση για την καλύτερη εκπαιδευτική προσέγγιση στο στόχο 7 στην κατηγορία μαθητικές δημιουργίες, στον διαγωνισμό των Bravo Schools, για τους 17 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ.   Συγχαρητήρια στην εκπαιδευτικό Ασδεράκη Καστορία Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Διάκριση για το σχολείο μας με Έπαινο Συμμετοχής στα Bravo Schools.

2019-06-06

Bravo Schools 2019, 13o Δ.Σ.Βόλου To σχολείο μας πήρε Έπαινο Συμμετοχής  για τις περιβαλλοντικές και κοινωνικές δράσεις του από τον διαγωνισμό των Bravo Schools, για τους 17 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ.   Παρακάτω δημοσιεύουμε τις συμμετοχές του σχολείου στo Διαβάστε το πλήρες άρθρο»