Αρχείο ημέρας 13 Σεπτεμβρίου, 2021

Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-22

Εφαρμόζοντας όλα τα προβλεπόμενα μέτρα εξαιτίας της πανδημίας και την αποτροπή της διασποράς του κορονοϊού, πραγματοποιήσαμε σήμερα, 13-09-21, τον αγιασμό για το σχολικό έτος 2021-22, με την παρουσία εκπροσώπων των διδασκόντων, των μαθητών και του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Τον Δήμο Ρόδου εκπροσώπησε ο δημοτικός σύμβουλος και γονιός του σχολείου μας κ. Σπυρόπουλος Σ.

Ο δντής στο καλωσόρισμά του προς τα μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας τόνισε την αναγκαιότητα να εφαρμοστούν πιστά τα μέτρα κατά του κορονοϊού ώστε να αποτραπεί το κλείσιμο των σχολείων από τη διασπορά του ιού στους μαθητές.

Οι μαθητές παράλαβαν τα βιβλία, το πρόγραμμα και έλαβαν οδηγίες για τη λειτουργία του σχολείου, τη χρήση μάσκας, τήρηση των μέτρων προστασίας, κλπ.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!