Αρχείο ημέρας 9 Σεπτεμβρίου, 2021

ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2021-2022

Αγαπητοί γονείς, με χαρά σας καλωσορίζουμε στο σχολείο μας και σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά. Με ευσυνειδησία και αγάπη για τα παιδιά μας, κάτω από αυτές τις εξαιρετικά δύσκολες συνθήκες για όλους μας, εξαιτίας της συνεχιζόμενης κρίσης λόγω covid-19, όπως κάθε χρόνο έτσι κι εφέτος θα κάνουμε το καλύτερο δυνατό πρώτα για την ασφάλεια και υγεία των μαθητών και φυσικά για να έχουν μια ποιοτική εκπαίδευση, μέσα σε ένα χαρούμενο και δημιουργικό περιβάλλον.

Τη Δευτέρα, 13-09-21, οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο στις 08.00-08.30 Ο αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στις 08.45 εφαρμόζοντας όλα τα προβλεπόμενα υγειονομικά μέτρα. Θα δοθούν στα παιδιά το πρόγραμμα, τα βιβλία και οδηγίες για την αντιμετώπιση της διασποράς του κορονοϊού. Θα σχολάσουν στις 09.30

Οι μαθητές κατά την είσοδό τους στο σχολείο πρέπει να επιδείξουν το αρνητικό τεστ που θα έχουν κάνει την προηγούμενη ημέρα, διαφορετικά δε θα γίνονται δεκτοί στο σχολείο.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!

Ο ΔΝΤΗΣ ΚΩΣΤΑΡΑΣ ΝΙΚΟΣ