Εορτασμός 25ης Μαρτίου 1821

Λόγω των μέτρων της πανδημίας δεν θα πραγματοποιηθούν εορτασμοί για τα 200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση του 1821.

Διαδικτυακά όλα τα τμήματα θα πραγματοποιήσουν αναφορές στο γεγονός. Το τμήμα Ε2 έχει ετοιμάσει μια μικρή γιορτή για τους μαθητές και τους γονείς του τμήματος, την Τετάρτη 24\3 και ώρα 15:00

Η εκπαιδευτικός Μουσικής Αγωγής του Σχολείου μας, κα Φωτεινή Χαραλαμποπούλου, έχει ετοιμάσει δύο ηλεκτρονικά βιβλία σχετικά με το γεγονός. Τα βιβλία είναι εμπλουτισμένα με βίντεο και ήχο. Μπορείτε να τα ανοίξετε πατώντας στους παρακάτω συνδέσμους:

ΤΟ 1821 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟ ΧΟΡΟ

ΤΟ 1821 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΣΑΜΙΚΟ ΧΟΡΟ

Χρόνια πολλά σε όλες και όλους σας για τα 200 χρόνια της Εθνικής μας Απελευθέρωσης.