Εκδήλωση για την 45η επέτειο του Πολυτεχνείου – 17 Νοεμβρίου 2018

Συγγραφέας: 13ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ | Κατηγορία Σχολικές εορτές | , στις 17-11-2018

Οι δάσκαλοι και μαθητές των τμημάτων Ε1, Ε2 και Ε3 του 13ου Δημοτικού Σχολείου Κατερίνης διοργάνωσαν τη γιορτή για την 45η επέτειο του Πολυτεχνείου που πραγματοποιήθηκε στο χώρο εκδηλώσεων του σχολείου μας. Παρουσιάστηκαν, με μονόπρακτα, σκετς και τραγούδια, τα γεγονότα που διαδραματίστηκαν στη εξέγερση του Πολυτεχνείου. Γονείς και μαθητές του σχολείου μας, που παρακολούθησαν με ενδιαφέρον την εκδήλωση, προβληματίστηκαν με τα γεγονότα που διαδραματίστηκαν. Πολλά συγχαρητήρια και στους δασκάλους των τμημάτων Ε1, Ε2 και Ε3 κ. Μπρέστα Βαρβάρα, κ. Σμιλίδη Τραϊνό και κ. Τσιρογιάννη Διονύση για την καθοδήγηση των μαθητών τους.

Ακολουθούν φωτογραφίες από τη σχολική γιορτή της επετείου του Πολυτεχνείου