ΑΓΙΑΣΜΟΣ (Απόφαση Περιφερειάρχη Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης)

Για αύριο Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2024, με απόφαση του Περιφερειάρχη Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης (ΑΜΘ), λόγω επικίνδυνων καιρικών φαινομένων στην Περιφέρεια ΑΜΘ θα υπάρχει αναστολή λειτουργίας όλων των σχολικών μονάδων κατά μια ημέρα, σε όλη την Περιφέρεια ΑΜΘ.

Ο προγραμματισμένος αγιασμός μας μεταφέρεται για την Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου 2024 στις 9 πμ.

Ώρα προσέλευσης μαθητών/τριών στις 8:45. Ώρα αποχώρησης μαθητών/τριών στις 10:00.

Οι μαθητές/τριες να έχουν μαζί τους τσάντες για την παραλαβή των σχολικών τους βιβλίων.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Ευχαριστίες προς τον Σύλλογο Γονέων

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε ιδιαίτερα το Σύλλογο Γονέων του σχολείου μας τόσο γιατί α) σε συνεργασία με το σχολείο, ανέλαβε και ολοκλήρωσε το βάψιμο δύο (2) αιθουσών διδασκαλίας στις οποίες είχαν τοποθετηθεί διαδραστικοί πίνακες, όσο και β) για την ευγενική χειρονομία να προσφέρουν σε όλους/όλες τους μαθητές/τριες της Α΄ τάξης δωράκια υποδοχής κατά την πρώτη σχολική τους ημέρα.
Ευχαριστούμε λοιπόν για άλλη μια φορά το Δ.Σ. του συλλόγου μας, αλλά και όλους τους γονείς, για την άμεση και γρήγορη ανταπόκριση στην ολοκλήρωση των εργασιών χρωματισμού και ευπρεπισμού των δύο αιθουσών και γενικότερα για την αγάπη και το ενδιαφέρον τους στα θέματα της  σχολικής μας ζωής
Ευχαριστούμε!