Α΄Συνάντηση γονέων

Aγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι κατά τη σχολική χρονιά που μόλις ξεκίνησε θα πραγματοποιηθούν συναντήσεις με εσάς τους γονείς και το διδακτικό προσωπικό του Νηπιαγωγείου μας , καθώς και με το Σύλλογο γονέων , για θέματα που αφορούν στα παιδιά, αλλά στην καλύτερη λειτουργία του σχολείου. Η πρώτη συνάντησή μας θα πραγματοποιηθεί  αύριο Τετάρτη 30/9/15

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Παιχνίδια γνωριμίας

Πρώτες μέρες στο Νηπιαγωγείο μας και είναι καιρός να γνωριστούμε καλύτερα μέσα από ποικίλα παιχνίδια γνωριμίας, όπως ο ιστός της αράχνης και το μαγικό καπέλο.

DSC04812 DSC04811 » Διαβάστε όλο το άρθρο

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Δημοσιεύουμε λίγο καθυστερημένα φωτογραφίες από τον αγιασμό στο Νηπιαγωγείο μας, στον οποίο παρευρέθηκαν παιδιά και γονείς, όπου δεχθήκαμε τις ευλογίες του πατέρα Χαρίσιου για μια καλή σχολική χρονιά! Στα παιδιά χαρίσαμε μικρά συμβολικά δωράκια και στους γονείς ενημερωτικό υλικό για τις πρώτες τους απορίες σχετικά με τη καθημερινή λειτουργία του Νηπιαγωγείου. ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

» Διαβάστε όλο το άρθρο