Αγιασμός σχολικού έτους 2021-2022 και πρώτη ενημέρωση γονέων Δωράκια καλωσορίσματος

Σεπ 202113

Σήμερα Δευτέρα 13/9/2021 πραγματοποιήθηκε στον αύλειο χώρο του Νηπιαγωγείου μας ο καθιερωμένος Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά. Μικροί και μεγάλοι δώσαμε το παρόν μας, με χαμόγελο πίσω από τις μάσκες μας και την ευχή να κυλήσει ήρεμα και δημιουργικά η φετινή χρονιά.

Στο τέλος του Αγιασμού δόθηκαν στους μαθητές μας τα καθιερωμένα δωράκια καλωσορίσματος. Φέτος ήταν μολύβια αγάπης  για να δημιουργήσουν φέτος τα δικά τους μονοπάτια στον κόσμο της γνώσης !!!

Το απόγευμα της ίδιας μέρας πραγματοποιήθηκε η πρώτη ενημερωτική συγκέντρωση γονέων που περιλάμβανε όλες τις πληροφορίες για την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου μας.

Καλό μας ξεκίνημα!!!!