2ο ιστολόγιο 12ου Νηπιαγωγείου Γλυφάδας

Άλλος ένας ιστότοπος Blogs.sch.gr

Αγιασμός 2018

Σεπ 201811

Σήμερα Τρίτη 11/9/2018 τελέστηκε στην αυλή του νηπιαγωγείου μας ο αγιασμός για την έναρξη της καινούργιας σχολικής χρονιάς.Πλην λιγοστών απουσιών, ήμασταν  όλοι πιστοί στο πρώτο ραντεβού της χρονιάς με το άνοιγμα της πόρτας του νηπιαγωγείου μετά τις καλοκαιρινές διακοπές.

Μετά το πέρας του αγιασμού μοιράστηκαν στους μαθητές μας τα δωράκια καλωσορίσματος.

Το απόγευμα πραγματοποιήθηκε η πρώτη συνάντηση γονέων και κηδεμόνων κατά την οποία συζητήθηκαν τα λειτουργικά ζητήματα που μας απασχολούν καθημερινά.Ευχαριστούμε θερμά τους γονείς που ανταποκρίθηκαν στην πρόκλησή μας και συμμετείχαν ενεργητικά .

Σας περιμένουμε όλους αύριο το πρωί!!!

Υπενθυμίζουμε ότι την Τετάρτη 12/9 και Πέμπτη 13/9 τα τμήματα του νηπιαγωγείου θα λειτουργήσουν μέχρι τις 11:00, ενώ την Παρασκευή 14/9 μέχρι τις 13:00.

Καλή αρχή να έχουμε και μια χαρούμενη και δημιουργική χρονιά!!!

...