Χριστουγεννιάτικο εργαστήρι για το στολισμό του δέντρου μας

Δεκ 201512

Αυτήν τη βδομάδα έγινε εργαστήρι με τη βοήθεια της επόμενης ομάδας γονέων, που συμμετείχαν στη δημιουργία των στολιδιών για το χριστουγεννιάτικο δέντρο μας. Όλα 021 019 020 μας τα στολίδια σχετίζονταν με τα δικαιώματα των παιδιών στα πλαίσια του Erasmus+ που εκπονείται για δεύτερη χρονιά στο σχολείο μας. Τα παιδιά σκέφθηκαν κι έγραψαν σχετικές ευχές και στόλισαν στη συνέχεια το δέντρο μας.

Ευχαριστούμε τους γονείς που παρευρέθηκαν και για τα υπέροχα εδέσματά τους, που συνέβαλαν πολύ στη δημιουργία εορταστικού κλίματος στο σχολείο μας. Πιο συγκεκριμένα, ευχαριστούμε τις κυρίες: Αργυριάδου, Ζάμπρα, Καρβούνη, Λίτη, Φραγκάκη, Ψαρρμμάτη (κλασικό τμήμα) και Σταυρίδη, Μαρσέλλου, Ντόκολα, Γκρίντζαλη και Πετάνη ( ολοήμερο τμήμα).

4 σχόλια στο άρθρο

“Χριστουγεννιάτικο εργαστήρι για το στολισμό του δέντρου μας”

1. 12 Δεκεμβρίου, 2015 στις 22:43       ΚΑΣΤΑΝΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ Έγραψε:

ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!

2. 13 Δεκεμβρίου, 2015 στις 10:13       12 Νηπιαγωγείο Γλυφάδας Έγραψε:

Ευχαριστούμε για την πολύτιμη βοήθεια όλων των γονιών !!! Και του χρόνου!!!!!!!

3. 23 Δεκεμβρίου, 2015 στις 16:06       Ναταλία Δελατόλα Έγραψε:

Χρόνια Πολλά και καλή χρονιά!!

4. 24 Δεκεμβρίου, 2015 στις 08:08       12 Νηπιαγωγείο Γλυφάδας Έγραψε:

Επίσης ! Καλές Γιορτές , καλή χρονιά να περάσετε υπέροχα με την οικογένειά σας!